Koncentratory tlenu

Koncentratory tlenu to zaawansowane urządzenia medyczne, zaprojektowane w celu dostarczania pacjentom dodatkowej dawki tlenu w przypadku niedotlenienia. Są one powszechnie stosowane zarówno w placówkach szpitalnych, jak i w warunkach domowych. Głównym zadaniem koncentratora tlenu jest pobieranie tlenu z otaczającego powietrza, oczyszczanie go i dostarczanie pacjentowi zwiększonej ilości tego gazu.

Urządzenia te są często stosowane w leczeniu chorób układu oddechowego, takich jak przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), astma czy zaburzenia snu związane z niedotlenieniem. Koncentratory tlenu znalazły również zastosowanie w rehabilitacji oraz opiece nad pacjentami w podeszłym wieku.

Ważną cechą koncentratorów tlenu jest ich zdolność do ciągłej pracy, co oznacza, że pacjent nie musi się martwić o wymianę butli z tlenem, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych systemów tlenowych. Koncentratory są zasilane prądem elektrycznym i samodzielnie filtrują oraz koncentrują tlen, dostarczając go pacjentowi poprzez kaniulę nosową lub maskę.

Show Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3