Koszyk

☎ Infolinia: + 48 570 490 820

Realizacja wysyłek 5 dni w tygodniu od pn. do pt.

Centrum pomocy

Cieszymy się, że możemy słyżyć ci profesjonalnym wsparciem

Typowe pytania odnośnie zamówień i dostawy

Zamówienia i dostawa

Produkty dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego staramy się dostarczać najszybciej jak to jest możliwe. Produkty wysyłamy najpóźniej następnego dnia po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie. W sytuacji gdy produkt jest nietypowy lub dostępny tylko na zamówienia, kontaktujemy się z Państwem telefonicznie w celu poinformowania o przewidywanym czasie dostawy. 

Zamówienia można dokonać bez tworzenia konta w naszym sklepie internetowym. Zachęcamy jednak do jego utworzenia, bowiem pozwala ono na dostęp m.in. do historii zamówień.

Wszystkie produkty zakupione w sklepie internetowym 4MED możesz odebrać w jednym z naszych 5 sklepów stacjonarnym. W tym celu przy potwierdzaniu zamówienia należy wskazać taką opcję a następnie skontaktować się z nami i powiadomić nas o wyborze miejsca odbioru produktu.

Typowe pytania odnośnie zwrotów i wymian

Zwroty i wymiana

Na zwrot zamówionego produktu mają Państwo 14 dni.

Typowe pytania dotyczące refundacji w ramach NFZ

Refundacja NFZ

Wyroby medyczne obejmują różnorodne produkty, takie jak np. protezy, aparaty ortopedyczne, ortezy, wózki inwalidzkie, laski, kule, balkoniki, obuwie ortopedyczne, zestawy infuzyjne do indywidualnych pomp insulinowych, pieluchomajtki, cewniki oraz sprzęt stomijny. Źródło: Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie z dnia 29 maja 2017 r. (Dz. U. 2019 poz. 1267 z późn. zm.).

Pacjentom przysługuje możliwość uzyskania refundacji na wyroby medyczne.

Recepty na wyroby medyczne są ważne przez okres do 12 miesięcy, jednak istnieją pewne wyjątki, takie jak pieluchomajtki, które przysługują miesięcznie. W przypadku tego typu wyrobów, recepty mogą być wystawiane na okres nieprzekraczający jednego miesiąca, dając możliwość realizacji zlecenia etapami. Ważne jest, aby pamiętać, że nie można zrealizować recepty za okresy, które już minęły.

Zlecenia na wyroby medyczne zazwyczaj wystawiają lekarze, ale również pielęgniarki, położne, fizjoterapeuci oraz inne osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Źródło: Art. 2 pkt 14 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 784 z późn. zm.).

Od 1 stycznia 2020 r. zlecenie może być potwierdzone przez:

  1. Lekarza lub inną osobę uprawnioną do wystawienia zlecenia.
  2. Dowolny oddział Narodowego Funduszu Zdrowia (w przypadku niemożności potwierdzenia przez lekarza).

Możesz wybrać wyrób droższy niż limit refundacji i dopłacić różnicę między ceną brutto wyrobu a kwotą refundacji.