Laryngofony

Laryngofon jest urządzeniem medycznym przeznaczonym dla osób doświadczających utraty głosu z powodu operacji krtani, tracheotomii lub innych schorzeń. Jest szczególnie zalecany po operacjach wycinających krtanię, gdzie jest niezastąpiony w rehabilitacji głosu. Może być także używany w przypadku chwilowej utraty głosu czy osłabienia strun głosowych. Określany również jako sztuczna krtani, laryngofon jest jedną z metod rehabilitacji głosu. Może być stosowany samodzielnie lub jako alternatywa w przypadku niemożności korzystania z protezy głosowej.

Laryngofon, będący zewnętrznym urządzeniem, generuje drgania przyłożonych do skóry szyi lub twarzy. Te drgania, przekształcane przez język i wargi, zamieniają się w zrozumiałą dla otoczenia mowę. Chociaż charakteryzuje się metalicznym, niemal robotycznym brzmieniem, może być w pewnym stopniu modulowany, umożliwiając dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Laryngofon stanowi nieocenioną pomoc dla tych, którzy stracili zdolność naturalnego głosu, wspierając ich powrót do efektywnej komunikacji.

Show Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Elektroniczne urządzenie zastępujące mowę u osób po resekcji krtani. Refundacja ze środków NFZ na zakup laryngofonu (potocznie określanego jako proteza głosu lub krtań elektroniczna) przysługuje wszystkim Pacjentom po częściowym lub całkowitym usunięciu krtani. Osobom posiadającym II lub III grupę inwalidzką w wyniku w/w operacji (usunięcia krtani) przysługuje 1600 zł dofinansowania, raz na 5 lat na zakup takiego urządzenia, a osobom posiadającym I grupę inwalidzką (orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności) takie samo dofinansowanie na kwotę 1600zł, przysługuje bez limitu czasowego. Laryngofon medyczny czyli tak zwana krtań elektroniczna już dostępna w ofercie naszego sklepu.