Koszyk

☎ Infolinia: + 48 696 086 723

Realizacja wysyłek 5 dni w tygodniu od pn. do pt.

Centrum zaopatrzenia
i wsparcia ruchowego

Sprawdź naszą nową placówkę w Katowicach
przy ul. Granicznej 54.

Coś więcej niż sklep

O Centrum

Centrum zaopatrzenia i wsparcia ruchowego 4MED to coś więcej niż sklep ortopedyczny. Drugą część naszego obiektu stanowią usługi związane ze zdrowiem. Znajdziesz u nas kameralne studio treningu personalnego, gabinet fizjoterapeuty, dietetyka i masażysty. Staramy się wyjść poza sferę urazów i przyczynić się do zwiększenia komfortu życia i świadomości odnośnie funkcjonowania ludzkiego organizmu. Leczenie i prewencja urazów za pomocą zaopatrzenia ortopedycznego to tylko pewna część działań które możemy zaproponować w trosce o Wasze zdrowie. W naszym centrum stawiamy na profilaktykę, edukację i holistyczne podejście do tematu zdrowia. Nasze usługi umożliwiają również kompleksowe przygotowanie do zabiegu operacyjnego, czy długotrwałego leczenia. Podstawą prehabilitacji jest doprowadzenie pacjenta do optymalnego możliwego stanu zdrowia, który pozwoli nie tylko na dobrą tolerancję zabiegu chirurgicznego, ale też uniknięcie powikłań i szybki powrót do zdrowia. Leczenie zachowawcze takie jak zabiegi fizjoterapeutyczne w połączeniu z odpowiednim zaopatrzeniem ortopedycznym, dietą i ćwiczeniami wzmacniającymi może być doskonałą alternatywą dla operacji.

Centrum zaopatrzenia i wsparcia ruchowego 4MED Katowice Sklep medyczny w katowicach
Centrum zaopatrzenia i wsparcia ruchowego 4MED Katowice Sklep medyczny w katowicach
Dla kogo skierowana jest nasza oferta?

Konsultacje dietetyczne

W pierwszej kolejności dla każdego, kto zmaga się z problemami zdrowotnymi, w następstwie urazów jak i przewlekłych problemów ze strony aparatu ruchu. W procesie leczenia oprócz odpowiedniego zdiagnozowania i zabezpieczenia urazu pomocna będzie zbilansowana dieta. Odpowiednie żywienie to jeden z bardziej istotnych aspektów procesu uzdrawiania się naszego ciała. Odpowiednia ilość makroelementów i mikroelementów usprawni procesy gojenia a właściwa liczba spożywanych kalorii pomoże w zoptymalizowaniu masy ciała. Konsultacja z dietetykiem nie zawsze oznacza restrykcyjną dietę i same wyrzeczenia. Nasz dietetyk doskonale rozumie jak wymagający bywa tryb życia oraz z jakimi ograniczeniami zmagają się pacjenci. Konsultacja dietetyczna to przede wszystkim wywiad i ocena dotychczasowych nawyków, konfrontacja z optymalnym w danym przypadku rozwiązaniem i ustalenie planu działania dopasowanego do możliwości. 

Fizjoterapeuta, trener i masażysta w 4med

Fizjoterapia, treningi i masaż

Po zakończonym leczeniu pora na rehabilitację. W zależności od tego jak poważny był uraz lub operacja, pacjent może nie być gotowy na powrót do codziennych aktywności. W celu przywrócenia pełnej sprawności możemy skorzystać z usług fizjoterapeuty, który w oparciu o badania i zalecenia lekarskie dobiera odpowiedni typ terapii. Fizjoterapeuta będzie dobrym wyborem również w sytuacji gdy cierpimy na bóle o bliżej nieokreślonym podłożu ale nie doszło do urazu. Przyczyną mogą być złe nawyki ruchowe i dysproporcje mięśniowe będące efektem naszego trybu życia i małej świadomości ruchu. Współpraca z trenerem personalnym daje możliwość analizy postawy, sylwetki i jakości ruchu, które bezpośrednio przekładają się na komfort funkcjonowania. Dobranie odpowiedniej aktywności fizycznej i obciążenie aparatu ruchu będzie bardzo istotnie jeśli chcemy cieszyć się długim życiem w zdrowiu. Niezależnie od czego czy chcemy powrócić do formy sprzed urazu, przygotować się do podjęcia aktywności bez ryzyka kontuzji, czy chcemy unormować masę ciała i poprawić stan zdrowia, możemy liczyć na pomoc trenera.W aktywnej regeneracji i stanach przeciążenia stresem dobrym rozwiązaniem może okazać się masaż. Różnorodne zabiegi dają możliwość wyboru relaksu dla każdego, jest to uzupełnienie w naszych staraniach o jak najwyższy komfort życia, zdrowie fizyczne i psychiczne.

Centrum zaopatrzenia i wsparcia ruchowego 4MED Katowice Sklep medyczny w katowicach
Odbiór osobisty

Odbiór możliwy w jednym z 4 sklepów stacjonarnych

Możliwość zwrotu

Zwrot produktu możliwy jest do 14 dni od zakupu

Szybka i pewna dostawa

Dostawy produktów realizowane przez kurierów DPD

Bezpieczne zakupy

Bezpieczne metody płatności i wysyłki produktów