• -801,00 zł

Sunrise Medical Quickie NITRUM - Wózek inwalidzki

Quickie NITRUM firmy Sunrice Medical - wózek inwalidzki, aktywny - kwintesencja energii w ruchu. Kod NFZ - P.129

Ilość
9 800,00 zł
8 999,00 zł - 801,00 zł
Brutto
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Bezpieczne zakupy

 

Proste zwroty produktów

Quickie NITRUM® - wózek lekki, aktywny firmy Sunrice Medical

Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i konstruowaniu wózków inwalidzkich zaowocowało stworzeniem wózka dającego użytkownikom maksimum wolności. Wózek aktywny musi nie tylko spełniać najwyższe standardy jakości, ale również powinien być symbolem aktywnego i niezależnego stylu życia. W pracy nad modelem Nitrum®, konstruktorzy wykorzystali całą swoją wiedzę, ale także opinie użytkowników. Ten stylowy wózek wyróżnia najmniejszy ciężar w tej klasie oraz wyjątkowa łatwość prowadzenia, pozwalająca skutecznie przekształcać energię użytkownika w ruch. Dzięki temu Nitrum® pomaga przezwyciężyć ograniczenia w życiu codziennym. Efektowny design, opatentowane innowacyjne rozwiązania, dopracowane detale - to wszystko sprawia, że z Nitrum® możesz cieszyć się jazdą na zupełnie nowym poziomie. Poczujesz różnicę.

NIE IDŹ NA KOMPROMIS - KONSTRUKTORZY QUICKIE NITRUM® TEŻ TEGO NIE ZROBILI!

Aby wózek mógł być lekki, bez szkody dla wytrzymałości, stabilności i parametrów maksymalnego dopuszczalnego obciążenia, potrzeba połączenia kilku elementów: rozwoju innowacji, zastosowania najnowocześniejszych technologii oraz wysokiej klasy materiałów. Minimalistyczna otwarta rama powstała ze specjalnie przetworzonego stopu aluminium z serii 7000, stosowanego w lotnictwie. Dzięki zastosowaniu owalnych rur ramy (objętych patentem) oraz kutych, pustych wewnątrz rur łącznika kół samonastawnych, udało się zminimalizować ciężar całkowity wózka, a tym samym jego masę, co jest najważniejsze z punktu widzenia użytkownika. Rama jest wyjątkowo sztywna, a wózek jest zdolny do przekształcenia całej siły włożonej w pchnięcia w ciągi kół - bezpośrednio przekształcając je na ruch, bez straty energii rozpraszanej w odkształcenia konstrukcji ramy wózka. Dzięki czemu jazda zyskuje nowy wymiar, a Ty możesz bez zmęczenia przejechać dalej i szybciej.

Nie mamy wątpliwości, że zasługujesz na wózek dopasowany do Twoich potrzeb, dlatego geometria ramy Nitrum® jest dostosowana do użytkownika. Każda rama jest ręcznie spawana w Niemczech. Różne kąty ramy (100°, 92°, 88°) i taliowanie (0 mm, 10 mm lub 30 mm z każdej strony) pozwalają ułożyć stopy, łydki i biodra indywidualnie, w sposób najkorzystniejszy z punktu widzenia napędu wózka.

Opatentowana konstrukcja łącznika kół przednich:

Niezależne, zaawansowane ustawienie kółek przednich zapewnia odpowiednio długą podstawę wózka, co sprzyja płynnej jeździe, podczas gdy wąska rama przednia pozwala na optymalną zwrotność. Precyzyjna kontrola! Zamiast wielu spawanych części, łącznik kółek przednich jest jednym wydrążonym elementem odkuwanym. Mocniejsze, lżejsze i całkowicie regulowane, kąt kółka (1) i wysokość (2) można regulować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Długość i kąt łącznika kółka przedniego są również dostosowane do Twojego wózka inwalidzkiego, aby zapewnić najlepszą obsługę, skręcanie i sprawność napędu.


PIERWSZE ZINTEGROWANE ŚWIATŁA LED Z WYJMOWANYM AKUMULATOREM.

Dzięki zintegrowanym światłom LED użytkownik pozostaje widoczny po zmierzchu, a wózek zyskuje futurystyczny charakter. Światła LED zostały dyskretnie zintegrowane z rurami łączników kół samonastawnych. Ich kompozytowa obudowa jest wodoszczelna i odporna na wstrząsy, a akumulator litowo-jonowy można z łatwością wyjąć w celu doładowania. NOWA opatentowana, innowacyjna konstrukcja łącznika kół przednich nie tylko robi wrażenie swoim sportowym charakterem i właściwościami jezdnymi, ale również wyjątkową cechą. Wzmocniona rura łącznika kół przednich (patent) składa się z jednego, kutego i pustego w środku elementu, zastępującego w tym oryginalnym rozwiązaniu kilka spawanych elementów. Brak ruchomych części przekłada się na znakomite właściwości jezdne - wózek jest ultralekki, a przy tym mocny i wytrzymały, i co ważne, taka konstrukcja nie ogranicza możliwości regulacji. Zoptymalizowane położenie kółek przednich dla każdej konfiguracji ramy zapewnia wygodną obsługę, łatwość skręcania i maksymalną wydajność napędu.

RÓŻNICA TKWI W SZCZEGÓŁACH.

Dzięki nowym łącznikom oparcia wykonanym z kutego aluminium, oddzieliliśmy od siebie mechanizmy regulacji nachylenia i składania. Ta zmiana konstrukcyjna pozwoliła zoptymalizować funkcjonalność, zmniejszyć luz i zwiększyć wytrzymałość konstrukcji. Łączniki nie zużywają się z czasem, a użytkownik na pewno doceni wyjątkowy komfort siedzenia.

Nowy system siedziska Block-and-Tackle

Dzięki mocowaniu siedziska block-and-tackle, napinanie pasów wymaga teraz mniejszej siły. Po napięciu pasy pozostają naprężone, a siedzisko zapewnia komfort przez długi czas i nie wyrabia się.

NOWY opatentowany, innowacyjny – mechanizm Twist Lock

Opcjonalny mechanizm składania oparcia „twist lock” pozwala wykonać tą czynność jednym ruchem dłoni (przekręcasz, aby złożyć). Standardem we wszystkich wersjach z oparciem jest drążek zwalniający (pociągasz, aby złożyć), składający oparcie w sposób ergonomiczny i szybki. Można wybrać pomiędzy lekką wersją oparcia, a naszym markowym i stylowym oparciem Freestyle. Nowy, kompaktowy hamulec EVO - niezawodna blokada, mniejsza waga Zaprojektowany na nowo, kompaktowy hamulec EVO ma przyjazną konstrukcję, ułatwiającą przesiadanie się, lepszą stabilność i trwałość oraz bezpieczną blokadę w każdych warunkach. Dostępny również jako lekki, kompaktowy hamulec EVO, jeszcze bardziej zmniejszający ciężar (-180 g).

NITRUM W TWOIM STYLU. NADAJ MU NIEPOWTARZALNY CHARAKTER.

Oparcie Freestyle
Wzór na ramie: "Floating dots"
Widelec Carbotecture
Tapicerka oparcia EXO PRO
Wąskie osłony boczne
Ciąg Ellipse 3R, czarne
Urządzenie wspomagające - Empulse F55
Widelec aluminiowy, jednoramienny

Jest wiele możliwości dostosowania wózka Nitrum® do własnych potrzeb. Wybieraj spomiędzy efektownych kolorów ramy i atrakcyjnego wzornictwa „floating dots”, dobierz do tego wsporniki oparcia, przednie koła i widelce w różnych opcjach kolorystycznych, a Twój wózek stanie się niepowtarzalny i wyjątkowy. Albo postaw na opcję „superlekką” i dobierz koła przednie z włókna węglowego, szybkozłączki z tytanu lub pełen zespół zawieszenia osi z włókna węglowego, co pozwoli obniżyć wagę Nitrum® do minimum.

Crash test Tak (dozwolony do transportu - ISO 7176-19)
Transport bez Użytkownika: Zamocuj mocno i bezpiecznie wózek inwalidzki w pojeździe (np. w samochodzie lub samolocie). Przeznaczenie i środowisko Dla Użytkowników z ograniczoną mobilnością, do samodzielnego użytkowania lub opieki, do użytku wewnątrz i na zewnątrz.

Cechy produktu

Rodzaj napędu
Ręczny
Materiał wykonania
Aluminium
Maksymalna waga użytkownika (kg)
125 kg
Waga wózka (kg)
6.8
Szerokość siedziska (mm)
320 - 500
Wysokość siedziska (mm)
430 - 570 (przód), 370 - 500 (tył)
Głębokość siedziska (mm)
340 - 500
Wysokość oparcia (mm)
250 - 450
Kąt pochylenia oparcia
-17.5° - 10°

Specyficzne kody