Qmed Balance Disc - Poduszka sensoryczna

Poduszka sensoryczna do wykonywania ćwiczeń sensomotorycznych, równoważnych, koordynacyjnych i korekcyjnych o dwóch różnych powierzchniach użytkowania.

Kolor
  • Szary
  • Czerwony
  • Niebieski
Ilość
65,00 zł
Brutto
Wysyłka zamówienia w kolejnym dniu roboczym.

 

Bezpieczne zakupy

 

Proste zwroty produktów

Qmed Balance Disc to wysokiej jakości poduszka sensoryczna o dwóch powierzchniach użytkowania (z wypustkami lub bez) przeznaczona do wykonywania ćwiczeń sensomotorycznych, równoważnych, koordynacyjnych i korekcyjnych. Charakterystyczną cechą tego produktu jest możliwość użytkowania go niezależnie od podłoża, sprawdzi się doskonale także w przypadku niestabilnych i nierównych powierzchni. 

Poduszka sensoryczna Balance Disc służy do poprawy koordynacji ruchowej u pacjentów po urazach układu ruchu. Stosowana jest także do zmniejszenia napięcia mięśniowego i uczucia bólu pleców wynikającego z długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej. Jej użytkowanie przyczynia się do poprawy funkcjonowania całego ciała oraz wsparcia pracy centralnego układu nerwowego. Z jej pomocą aktywujemy również mięśnie głębokie, które są odpowiedzialne za prawidłową stabilizację kręgosłupa oraz naszych stawów. Korzystanie z poduszki sensorycznej Balance Disc zalecane jest po zdjęciu opatrunku gipsowego jako narzędzie do nauki markowania obciążenia kończyny. Wskazana jest także w przypadku zaburzeń błędnika u osób starszych, w celu relaksacji, poprawy stabilności, balansu i koordynacji ruchowej oraz w celu aktywizacji i wzmacnianie mięśni posturalnych kręgosłupa. Przeciwwskazaniem do użytkowania poduszki sensorycznej jest występowanie bólu podczas wykonywania ćwiczeń, niezakończony zrost kończyn, obrzęki bądź stany zapalne stawów i tkanek okołostawowych, stany bezpośrednio po zwichnięciach czy złamaniach kości bądź świeże blizny pooperacyjne lub inne rany.

Cechy produktu

Materiał wykonania
PVC
Maksymalna waga użytkownika (kg)
200 kg
Szerokość (mm)
330/350

Specyficzne kody