Blog navigation

Najnowsze aktualności

Najnowsze aktualności

 • „AKTYWNY SAMORZĄD” NA ROK 2022
  „AKTYWNY SAMORZĄD” NA ROK 2022

  Podobnie jak w ubiegłych latach również w tym roku, ruszył program "Aktywny Samorząd". Tego roczna edycja nie odbiega specjalnie od wcześniejszych i ponownie możemy skorzystać z wielu ciekawych propozycji. Środki desygnowane przez fundusz są nieco wyższe niż w latach ubiegłych, ale pamiętać należy, że ceny wyrobów medycznych i sprzętu rehabilitacyjnego również są wyższe. Sytuacja oczywiście jest związana z globalnymi problemami gospodarczymi jakie dotknęły wszystkich producentów na świecie w...

  Czytaj więcej
 • „Aktywny samorząd” na rok 2020
  „Aktywny samorząd” na rok 2020

  Rekordowy budżet w wysokości 181,5 mln złotych - na realizację programu „Aktywny samorząd” w 2020 roku! Bez straty czasu, bez wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier - dzięki systemowi SOW. Wyższe kwoty dofinansowania niż w roku ubiegłym i obniżony wymagany udział własny!

  Czytaj więcej
 • Refundacja NFZ
  Refundacja NFZ

  Refundacja NFZ, krok po kroku. Procedura realizacji zapotrzebowania na środki pomocnicze i ortopedyczne.

  Czytaj więcej
 • Program pilotarzowy "Aktywny Samorząd" na rok 2019.
  Program pilotarzowy "Aktywny Samorząd" na rok 2019.

  5000zł dofinansowania na zakup skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego. Pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego skutera lub wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym do kwoty 3500zł.

  Czytaj więcej
 • Czas na rower!
  Czas na rower!

  Nic tak nie poprawia nastroju jak wycieczka rowerowa w pogodny dzień! Świeże powietrze, promienie słońca na twarzy i „wiatr we włosach! Nie sposób przecenić dobrodziejstw wynikających z umiarkowanego wysiłku fizycznego w procesie rehabilitacji. Nie bez znaczenia jest też wpływ aktywizacji osób, które na skutek trudności w poruszaniu się wycofały się z aktywnego trybu życia, na ich psychikę i samopoczucie.

  Czytaj więcej
 • Komunikat NFZ dotyczący wystawiania, potwierdzania i realizacji zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne.
  Komunikat NFZ dotyczący wystawiania, potwierdzania i realizacji zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne.

  Od dnia 17.03.2020r. zaopatrzenie w środki medyczne bez wychodzenia z domu.

  Czytaj więcej
 • Bezdech senny
  Bezdech senny

  Bezdech senny to poważna i niebezpieczna dolegliwość. Niedotlenienie organizmu, które jest jego następstwem to bomba z opóźnionym zapłonem. Nadciśnienie, cukrzyca, udar mózgu, zawał serca i wiele innych poważnych chorób, których na ogół nie łączymy w żaden sposób z chrapaniem, jest jednak w dużej mierze z nim związanych. 

  Czytaj więcej
Showing 1 to 7 of 7 (1 Page)